AKtuální informace

Přečtěte si aktuální informace z našeho střediska. Podívat se můžete také na naše galerie.

Aktuálně:

Víkendový provoz Domovinky pro seniory (prosinec 2018):

 •     8. -   9. 12. 

Krabice od bot

Již posedmé probíhá od 26. 11. do 9. 12. 2018 předvánoční akce s cílem potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost dětem udělají zase děti, které s pomocí dospělých připraví jejich krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům.Více informací se dozvíte na: krabiceodbot.cz

Krabice od bot

Jak pomáhá Krabice online?

Ty nejdůležitější dárky se do krabice od bot nevejdou. Díky dárcům Krabice online můžeme pro děti a maminky v každém z našich pěti azylových domů pořídit to, co potřebují a udělá jim to radost.

 

Víkendový provoz Domovinky pro seniory (listopad 2018):

 •     3. -   4. 11.
 •   24. - 25. 11. 

 

Podzim v Domovince 

První podzimní den jsme v naší Domovince pro seniory – Diakonie ČCE – střediska v Ostravě přivítali zahradničením. Do nově zakoupených mobilních zahrádek naši uživatelé sázeli trvalky. Jak se říká, práce jim šla od ruky.  Jedna uživatelka nabírala štěrk, další uživatelky sypaly hlínu a naše nejzkušenější „zahradnice“ vysazovaly trvalky. Také nemohu opomenout psychickou oporu těch, kteří aktivitě přihlíželi. Spolupráce to byla krásná a všichni si to užili.

Ve středu 3. 10. 2018 naši Domovinku opět navštívily děti z komunitního, vzdělávacího centra Makovice a svojí přítomností zpříjemnily uživatelům „jejich“ Den Seniorů. Děti a senioři plnili zadané úkoly, hráli deskové hry, zpívali, povídali si a užívali společných chvil.  Naši uživatelé pak ještě dlouho rozjímali nad společně stráveným časem.

                                                             Jitka Rýznarová, vedoucí Domovinky

SAM_1716

 

DIAKONÁČEK startuje v Příboře už 1. října

 

                Leták Diakonáček str.1 21092018

 

Víkendový provoz Domovinky pro seniory (říjen 2018):

 •     6. -   7. 10.
 •   20. - 21. 10. 

Podzimní ŠATNÍK V Příboře

diakonieletak-satnik

Víkendový provoz Domovinky pro seniory (září 2018):

 •     8. -   9. 9.
 •   22. - 23. 9. 

 

Děti a senioři na Domovince

Letošní léto se nese v duchu  mezigeneračního setkávání. Naším cílem je to, aby děti svojí přítomností obohatily seniory a naopak senioři děti.

A tak v červnu naši uživatelé Domovinky pro seniory, Diakonie ČCE – střediska v Ostravě navštívili děti z MŠ Oty Synka v Porubě. K příjemné atmosféře kromě hezkého počasí přispěl program, který si děti pod vedením učitelek připravily. Děti zarecitovaly básničky, zatancovaly taneček a při zpěvu písně „Maminko, mámo, já tě mám rád“ dojaly nejednu uživatelku. Na závěr děti seniorům předaly namalované obrázky, které si uživatelé denního stacionáře odnesli domů a uživatelé týdenního stacionáře vystavili ve svých pokojích.

V srpnu Domovinku navštívily děti z  Komunitního vzdělávacího centra Makovice. Svojí bezprostředností navázaly kontakt s našimi uživateli a zaktivizovaly i ty, u kterých jsme to nečekali. Společně si povídali, zahráli deskové hry, malovali, házeli míčem na cíl atd. Jeden z našich uživatelů byl s návštěvou dětí obzvlášť spokojený, protože v osmiletém Vašíkovi našel partnera pro šachové partie. Společně strávené dopoledne si senioři, děti i pracovníci Domovinky velmi užili. Děti si užívaly pozornosti a vlídnosti seniorů, senioři byli okouzleni bezprostředností dětí a dojatí vzpomínkami na své vlastní děti a rodičovství a pracovníky hřálo u srdce vidět seniory i děti šťastné a spokojené.

                                                                                  Jitka Rýznarová, vedoucí Domovinky

Domovinka Šachy

Víkendový provoz Domovinky pro seniory (srpen 2018):

 •   11. - 12. 8.
 •   25. - 26. 8. 

Správa střediska a Pečovatelská služba v rodinách dočasně přesunuty

Od 23. 5. 2018 byly správa střediska a zázemí Pečovatelské služby v rodinách dočasně po dobu Adaptace objektu (Syllabova 1278/19, Ostrava - Vítkovice) na Domovinku a zázemí pro terénní služby přesunuty do vedlejšího objektu Syllabova 1161/19 v Ostravě - Vítkovicích.

Zároveň byl ukončem provoz pevných telefonních linek správy střediska a pečovatelské služby. Všechny mobilní linky zůstávají v provozu.

Děkujeme za pochopení.  

 

Víkendový provoz Domovinky pro seniory (červen 2018):

 •     9. - 10. 6.
 •   16. - 17. 6. 

 

Jarní šatník v Příboře

Šatník jaro 2018

 

Pozastavení činnosti Domácí zdravotní péče v Příboře

Od 1. dubna 2018 (do 31. 3. 2019) jsme byli nuceni pozastavit činnost Domácí zdravotní péče v Příboře. 

 

„Co jsme viděli a slyšeli, zvěstujeme i vám, abyste se spolu s námi podíleli na společenství, které máme s Otcem a s jeho Synem Ježíšem Kristem.“

Klidné prožití velikonočních svátků Vám přejí pracovníci ostravského střediska Diakonie ČCE

        P4060023

 

Nový automobil pro Domovinku

Zakoupili jsme nový automobil Ford Transit (mikrobus) pro potřeby klientů Domovinky s výraznou dotační podporou Moravskoslezského kraje z dotačního "Programu na zvýšení kvality sociálních služeb oskytovaných v MSK na rok 2017" a Statutárního města Ostravy mimořádnou účelovou dotací v oblasti sociální péče. 

         P1010356

 

Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc - Náruč:

 • od 1. 1. 2018 došlo k pozastavení provozu do 31.12. 2018 

 

Podívejte se na informace o našem projektu - Adaptace objektu na "Domovinku" a zázemí pro terénní služby.