ODKAZ ZE ZÁVĚTI

Jde o přirozenou cestu, jak můžete pokračovat v dobrých skutcích. Sepsáním poslední vůle zabezpečíte především svoji rodinu a své blízké. Navíc můžete díky daru ze závěti podpořit činnost ostravského střediska Diakonie ČCE nebo jiné Vámi vybrané dobročinné organizace.

Poradíme Vám, jak postupovat a Váš dar přijmeme s velkou vděčností.

Kontakt na ostravské středisko Diakonie ČCE

PROČ SEPSAT ZÁVĚŤ?

Existuje mnoho dobrých důvodů...

- ulehčíte rozhodování svým blízkým

- uchráníte svůj majetek pro své blízké nebo přátele

- předejdete případným sporům ve své rodině

- uděláte ve věcech svého dědictví jasno

- i malý dar dobročinné organizaci Vás pozitivně naladí, protože budete mít jistotu, že pomůžete tam, kde je to podle Vás nejvíce potřeba. Zvláště tehdy, pokud  nemáte nikoho, komu byste majetek odkázali. V tom případě by zůstal Váš majetek státu. 

JAK  SPRÁVNĚ SEPSAT ZÁVĚŤ?

I když se jedná o jednoduchý úkon, určitě je dobré poradit se s notářem. Závětí můžete věnovat celý svůj majetek nebo jen jeho část. Aby byla závěť platná, je potřeba dodržet nezbytné formální náležitosti.

Pomocí dědické smlouvy můžete již za života věnovat celý svůj majetek nebo jen jeho část člověku nebo organizaci, se kterou smlouvu uzavřete. Můžete také nařídit svému dědici, aby z dědictví někomu peníze nebo určitou věc dal. Nejste-li si jistí, zda je odkaz vhodný, poraďte se s organizací, které chcete případně něco věnovat.

Pro doplnění informací si můžete stáhnout brožuru k tématu.

Další potřebné informace najdete také na stránkách koalice Za snadné dárcovství  a Diakonie ČCE.