Týdenní stacionář

 

Adresa: Syllabova 20, 703 00 Ostrava - Vítkovice
Telefonní spojení: 595 781 611, 739 244 712
Email: domovinka.ostrava@diakonie.cz
 Internetové stránky: www.ostrava.diakonie.cz
  www.diakonie.cz
Bankovní spojení: 1644262369/0800
 Kontaktní osoby: Mgr. Simona Mohylová, vedoucí - sociální pracovnice
  Monika Macháňová,DiS., sociální pracovnice

   Jedná se o pobytové zařízení – Týdenní stacionář – Domovinka pro seniory dle § 47 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Služba je poskytována od pondělí do pátku (s víkendy v domácím prostředí).

 

   Kapacita týdenního stacionáře činí 9 lůžek. Domovinka pro seniory je integrovaným zařízením, které provozuje na stejné adrese nejen týdenní stacionář, ale i denní stacionář.

  V zařízení jsou dle § 46 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a dle § 12 prováděcí vyhlášky č. 505/2006 Sb. k tomuto zákonu, poskytovány tyto základní činnosti:

 • poskytnutí ubytování

 • poskytnutí stravy

 • pomoc při osobní hygieně

 • pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu

 • vzdělávací a aktivizační činnosti,

 • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím

 • sociálně terapeutické činnosti

 • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

a dále tyto fakultativní činnosti:

 • doprava uživatelů

 • mimořádný pobyt v zařízení o víkendech a svátcích během týdne

 • duchovní a pastorační podpora  

Zdravotní úkony se provádí prostřednictvím Agentury domácí péče. Vedoucí zařízení pověřená funkcí zdravotnického pracovníka vede zdravotnickou dokumentaci uživatelů a zároveň hodnotí vhodnost služby pro zájemce na základě vyjádření lékaře. Ošetřovatelské úkony jsou prováděny pečovatelkami - ošetřovatelkami.

 

Průběh služby

   Služba je uživatelům týdenního stacionáře poskytována v pracovním týdnu nepřetržitě (24 hodin denně), vždy od pondělí od 6.30 hodin do pátku do 15.30 hodin, s výjimkou státem uznaných svátků. Celková délka pobytu uživatele v zařízení je zcela individuální. S uživateli pracujeme na naplňování cílů spolupráce.

   Vedle individuálních a společných aktivit, které provádí pracovníci, dochází do zařízení také pravidelně cvičitelka – masérka. Dále do zařízení dochází kazatel. Uživatelé jsou podporováni, aby využívali rovněž veřejné služby (např. restaurace, výstavy apod.).

 

Materiálně-technické zajištění služby

Zařízení je situováno ve vile s rozlehlou zahradou.

Ubytování je poskytováno ve dvou třílůžkových, jednom dvoulůžkovém a jednom jednolůžkovém pokoji, které jsou umístěny v druhém nadzemním podlaží. Pokoje jsou vybaveny stropním osvětlením, lůžky, nočními stolky, skříňkami na osobní věci, lampičkami a případně televizí.

Společné prostory obývají uživatelé jak týdenního, tak i denního stacionáře. Společné prostory tvoří:

 • v prvním nadzemním podlaží: společenská místnost, (která je vybavena pohodlnými sedačkami, křesly, židlemi, stoly, konferenčními stolky, TV a videem), jídelna, vstupní hala a WC
 • v druhém nadzemním podlaží: hala, 2 toalety a sprchový kout a
 • v suterénu: WC s vanou.

Je zde k dispozici také výtah a nájezdová rampa. Uživatelé mohou rovněž využívat přilehlou zahradu. V prvním nadzemním podlaží je dále umístěna kancelář, ergomístnost, a výdejna stravy.

Zařízení disponuje kompenzačními a rehabilitačními pomůckami a je situováno v zástavbě rodinných domů v blízkosti veřejné dopravy (cca 300 m od tramvajové i autobusové dopravy MHD). V širším okolí Domovinky se nachází komunikační síť (obchody, obecní úřad, nemocnice, lékárna, kulturní zařízení apod).

 

 Podporují nás:

                                                                                 logo příbor (3)               cce                                 

                                                                     

 

 Diakonii ČCE - středisku v Ostravě byly poskytnuty dotace na sociální služby (azylový dům, denní stacionář, týdenní stacionář, 2 pečovatelské služby) pro rok 2017 Moravskoslezským krajem, Statutárním městem Ostrava, Městem Příbor.

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha