Diakonie Ostrava

Víkendový provoz Domovinky pro seniory, únor 2017

   4.  –   5. 2.

 18.  –  19.2.

Volná kapacita v Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Náruč

K  20. 2. 2017 máme v ZDVOP Náruč   2 volná místa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naši klienti

Naši klienti

Týdenní stacionář

 

Adresa: Syllabova 20, 703 00 Ostrava - Vítkovice
Telefonní spojení: 595 781 611, 739 244 712
Email: domovinka.ostrava@diakonie.cz
 Internetové stránky: www.ostrava.diakonie.cz
  www.diakonie.cz
Bankovní spojení: 1644262369/0800
 Kontaktní osoby: Mgr. Simona Mohylová, vedoucí - sociální pracovnice
  Monika Macháňová,DiS., sociální pracovnice

   Jedná se o pobytové zařízení – Týdenní stacionář – Domovinka pro seniory dle § 47 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Služba je poskytována od pondělí do pátku (s víkendy v domácím prostředí).

 

   Kapacita týdenního stacionáře činí 9 lůžek. Domovinka pro seniory je integrovaným zařízením, které provozuje na stejné adrese nejen týdenní stacionář, ale i denní stacionář.

  V zařízení jsou dle § 46 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a dle § 12 prováděcí vyhlášky č. 505/2006 Sb. k tomuto zákonu, poskytovány tyto základní činnosti:

 • poskytnutí ubytování

 • poskytnutí stravy

 • pomoc při osobní hygieně

 • pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu

 • vzdělávací a aktivizační činnosti,

 • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím

 • sociálně terapeutické činnosti

 • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

a dále tyto fakultativní činnosti:

 • doprava uživatelů

 • mimořádný pobyt v zařízení o víkendech a svátcích během týdne

 • duchovní a pastorační podpora  

Zdravotní úkony se provádí prostřednictvím Agentury domácí péče. Vedoucí zařízení pověřená funkcí zdravotnického pracovníka vede zdravotnickou dokumentaci uživatelů a zároveň hodnotí vhodnost služby pro zájemce na základě vyjádření lékaře. Ošetřovatelské úkony jsou prováděny pečovatelkami - ošetřovatelkami.

 

Průběh služby

   Služba je uživatelům týdenního stacionáře poskytována v pracovním týdnu nepřetržitě (24 hodin denně), vždy od pondělí od 6.30 hodin do pátku do 15.30 hodin, s výjimkou státem uznaných svátků. Celková délka pobytu uživatele v zařízení je zcela individuální. S uživateli pracujeme na naplňování cílů spolupráce.

   Vedle individuálních a společných aktivit, které provádí pracovníci, dochází do zařízení také pravidelně cvičitelka – masérka. Dále do zařízení dochází kazatel. Uživatelé jsou podporováni, aby využívali rovněž veřejné služby (např. restaurace, výstavy apod.).

 

Materiálně-technické zajištění služby

Zařízení je situováno ve vile s rozlehlou zahradou.

Ubytování je poskytováno ve dvou třílůžkových, jednom dvoulůžkovém a jednom jednolůžkovém pokoji, které jsou umístěny v druhém nadzemním podlaží. Pokoje jsou vybaveny stropním osvětlením, lůžky, nočními stolky, skříňkami na osobní věci, lampičkami a případně televizí.

Společné prostory obývají uživatelé jak týdenního, tak i denního stacionáře. Společné prostory tvoří:

 • v prvním nadzemním podlaží: společenská místnost, (která je vybavena pohodlnými sedačkami, křesly, židlemi, stoly, konferenčními stolky, TV a videem), jídelna, vstupní hala a WC
 • v druhém nadzemním podlaží: hala, 2 toalety a sprchový kout a
 • v suterénu: WC s vanou.

Je zde k dispozici také výtah a nájezdová rampa. Uživatelé mohou rovněž využívat přilehlou zahradu. V prvním nadzemním podlaží je dále umístěna kancelář, ergomístnost, a výdejna stravy.

Zařízení disponuje kompenzačními a rehabilitačními pomůckami a je situováno v zástavbě rodinných domů v blízkosti veřejné dopravy (cca 300 m od tramvajové i autobusové dopravy MHD). V širším okolí Domovinky se nachází komunikační síť (obchody, obecní úřad, nemocnice, lékárna, kulturní zařízení apod).

 

 Podporují nás:

                                                                                 logo příbor (3)               cce                                 

                                                                     

 

 Diakonii ČCE - středisku v Ostravě byly poskytnuty dotace na sociální služby (azylový dům, denní stacionář, týdenní stacionář, 2 pečovatelské služby) pro rok 2016 Moravskoslezským krajem, Statutárním městem Ostrava, Městem Příbor, Městským obvodem Poruba a Městským obvodem Ostrava - Jih.

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha