Denní stacionář

 

Adresa: Syllabova 20, 703 00 Ostrava - Vítkovice
Telefonní spojení: 595 781 611, 739 244 712
Email: domovinka.ostrava@diakonie.cz
 Internetové stránky: www.ostrava.diakonie.cz 
  www.diakonie.cz
Bankovní spojení: 1644262369/0800
 Kontaktní osoby: Mgr. Simona Mohylová, vedoucí - sociální pracovnice
  Monika Macháňová,DiS., sociální pracovnice

   Jedná se o ambulantní zařízení – Denní stacionář Domovinky pro seniory dle § 46 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, pro denní pobyt uživatelů s každodenním návratem domů.

Kapacita denního stacionáře činí 7 míst. Domovinka pro seniory je integrovaným zařízením, které provozuje na stejné adrese nejen denní stacionář, ale i týdenní stacionář.

V zařízení jsou dle § 46 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a dle § 12 prováděcí vyhlášky č. 505/2006 Sb. k tomuto zákonu, poskytovány tyto základní činnosti:

  • pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu

  • pomoc při osobní hygieně

  • poskytnutí stravy

  • vzdělávací a aktivizační činnosti,

  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím

  • sociálně terapeutické činnosti

  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitosti

a dále tyto fakultativní činnosti:

  • doprava uživatelů

  • duchovní a pastorační podpora  

 

Průběh služby

   Služba je poskytována od pondělí do pátku od 6.30 do 15.30 s výjimkou státem uznaných svátků. Celková délka pobytu uživatele v denním stacionáři je zcela individuální.  

S uživateli individuálně pracujeme na naplňování stanovených cílů spolupráce. Vedle individuálních a společných aktivit do zařízení dochází pravidelně cvičitelka – masérka a kazatel. Uživatelé jsou podporováni, aby využívali rovněž veřejné služby (např. restaurace, výstavy apod.). 

Materiálně – technické zajištění služby

   Zařízení je situováno ve vile s rozlehlou zahradou.

  Společné prostory obývají uživatelé jak denního, tak i týdenního stacionáře. Společné prostory tvoří v prvním nadzemním podlaží: společenská místnost, (která je vybavena pohodlnými sedačkami, křesly, židlemi, stoly, konferenčními stolky, TV a videem), jídelna, vstupní hala a WC a v suterénu WC s vanou. Je zde k dispozici výtah a nájezdová rampa. Uživatelé mohou rovněž využívat přilehlou zahradu.

   V prvním nadzemním podlaží je dále umístěna kancelář, ergomístnost a výdejna stravy.

   Zařízení disponuje kompenzačními a rehabilitačními pomůckami a je situováno v zástavbě rodinných domů v blízkosti veřejné dopravy (cca 300 m od tramvajové i autobusové dopravy MHD). V širším okolí Domovinky se nachází komunikační síť (obchody, obecní úřad, nemocnice, lékárna, kulturní zařízení apod).

      Zde si můžete prohlédnout Ceník, Veřejný závazek 

 Podporují nás:

                                                                                 logo příbor (3)               cce                                 

                                                                     

 

 Diakonii ČCE - středisku v Ostravě byly poskytnuty dotace na sociální služby (azylový dům, denní stacionář, týdenní stacionář, 2 pečovatelské služby) pro rok 2017 Moravskoslezským krajem, Statutárním městem Ostrava, Městem Příbor.

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha